Autorský text:

Sú tí, ktorí si už všetko navzájom povedia odsúdení na ticho?Sú tí, ktorí si už všetko navzájom povedia odsúdení na ticho?

Na búrku slov, ktoré nikdy nedorazia na povrch, na vibrujúce dunenie v útrobách duší, na otrasy v jadre srdca. Až kým ich prúdy riek krvi nevytrysknú na povrch v jasnočervenom ohromujúcom lúči energie rozsekávajúcej citové putá, sny a spoločné rána na trieštivý spád spálených úlomkov ešte dohasínajúcich momentov…?

To je jedna z možností.

Druhá, tak ťažká, lebo ide proti prúdu ľahostajnosti je vydať zo seba všetko. Oprieť sa v belasom opare rodiaceho sa rána do kolies osudu a tlačiť až na spánkoch navrú žily, až hukot krvi v ušiach vytlačí ostatné zvuky a prehluší hlasy ilúzie vlastnej dokonalosti, arogancie a viery v dosiahnutie čohokoľvek. Viery, ktorá nikdy nebola pravdou, len ilúziou mladosti rozpíjajúcou sa ako atramentová škvrna z pera zabudnutého na kamenistom brehu jazera. Vyberme si cestu a keď po nej budeme kráčať, keď bude pod krokmi topánok šušťať tráva a mihať sa tisíce stebiel, tak strašne vysokých pre mravcov v ich kráľovstvách zeme, nepochybujme o jej správnosti.

Nerieďme odhodlanie ako dobré víno neprebernými možnosťami, obyčajnou vodou tisícov rozhodnutí, ktoré sme mohli urobiť a neurobili. Neoberajme sa o silu, o odhodlanie, aby naše kroky nestratili rytmus a život cieľ. Choďme po svojej ceste. Život je o neslobodnom slobodne výberu cesty.

Ale kroky, kroky patria nám.

 

 

V štádiu prípravy scenáru

Ďalšie otvorené projekty

http://peruncinematic.eu/Chronicle%20Of%20Birds%20Chanting

Žáner: Drama (Krátky film)

Logline: Hlavná myšlienka filmu je o stagnácií dvoch ľudí. O prinútení vydať sa na cestu. "Kroky do diaľky" sú založené na príbehu jedného slovenského spisovateľa. Film bude zobrazovaný pomocou surrealizmu. Cez prírodu, farby, obrazy, zvuky a hudbu.

http://peruncinematic.eu/Fragrant%20Nightmares

Žáner: Thriller Drama (Krátky film)

Logline: Zdá sa, že osud a láska k ružiam spojili túto ženu s mužom, ktorého náhodou stretla v kaviarni. Avšak to nie je jediná vec, ktorá ich spája.

Napíšte nám
Chceli by ste sa stať súčasťou tohto projektu? Veľmi radi sa o vás dozvieme viac. Napíšte nám email o vás a vašich schopnostiach a určite sa vám ozveme.