Synopsa:

Keď Amélia stretla v kaviarni sympatického Chrisa, ktorý jej nechtiac vrazil do stola a rozlial kávu, netušila že jej Chris zmení od základov život. Zaujal ju natoľko, že zabudla na prípad, ktorý jej už celé dni nedovolil spávať. Bol tak milý, všímavý, je skutočne možné, že by sa na ňu konečne usmialo šťastie a našla by toho pravého?

Amélia totiž pracuje na kriminálke a už niekoľko rokov neúnavne pátra po „Očarujúcom únoscovi“, ktorý unáša ženy. Nikto nikdy nevie kde a kedy a kto zmizne. Je to náročné. Neznámy únosca nikdy nezanechá žiadnu stopu. Je ako duch. A tak jej vôbec neostáva čas na rodinu, priateľov.

Situácia sa skomplikuje, keď sa Amélia prebudí v cudzej miestnosti. Teda skutočne v cudzej? Miestnosť nespoznáva, ale je v nočnej košeli akoby bola doma. Všetky spomienky sa zdajú vzdialené. Treští jej v hlave. Snaží sa vstať, ale do tela jej vystrelí neznesiteľná bolesť a tak je nútená opäť si ľahnúť. Na nočnom stolíku uvidí ležať ružu. „Prečo nie si vo váze?“ prebleskne jej hlavou. Znovu zaspí.

Keď druhý krát otvorí oči, ostane zdesená. Vo dverách do spálne vidí stáť postavu. Oči má ešte zlepené a tak ju nedokáže dobre rozoznať. Až po chvíli pochopí, že je to Chris z kaviarne. Drží v ruke ružu. „Čo tu robí?“ uvažuje, no stále jej treští hlava. Aj keď má vo všetkom chaos, niečo jej hovorí, že nie je všetko v poriadku.

 

Herci Amelia, Chris and Moderátor

Lokácie: Spálňa, Obývacia izba, Kaviareň

 

 

 

V súčasnosti hľadáme:

Herci: Amélia – žena, približne 25 – 30 rokov, nizkej/utlej postavy. Nevinná. Schopnosť zahrať plač, strach, zdesenie.

Lokácie: Spálňa, Obývacia izba, Kaviareň

 

Ďalšie otvorené projekty

http://peruncinematic.eu/Chronicle%20Of%20Birds%20Chanting

Žáner: Drama (Krátky film)

Logline: Hlavná myšlienka filmu je o stagnácií dvoch ľudí. O prinútení vydať sa na cestu. "Kroky do diaľky" sú založené na príbehu jedného slovenského spisovateľa. Film bude zobrazovaný pomocou surrealizmu. Cez prírodu, farby, obrazy, zvuky a hudbu.

http://peruncinematic.eu/Fragrant%20Nightmares

Žáner: Thriller Drama (Krátky film)

Logline: Zdá sa, že osud a láska k ružiam spojili túto ženu s mužom, ktorého náhodou stretla v kaviarni. Avšak to nie je jediná vec, ktorá ich spája.

Napíšte nám
Chceli by ste sa stať súčasťou tohto projektu? Veľmi radi sa o vás dozvieme viac. Napíšte nám email o vás a vašich schopnostiach a určite sa vám ozveme.